Rodinný dům včetně příslušných pozemků v obci Světlá Hora, okres Bruntál

Do začátku dražby zbývá: 5 dnů 7 hodin 1 minuta 7 sekund

Informace o dražbě

Druh dražby Elektronická dražba
Číslo dražby 204 EX 8757/20-464
Nejnižší podání 219.934 Kč
Minimální příhoz 1.000 Kč

Přihlášení do dražby

Pro přihlášení do dražby se musíte přihlásit do svého uživatelského účtu a být ověřeným uživatelem.

Přihlášení


Pokud uživatelský účet ještě nemáte, tak se co nejdříve zaregistrujte, ověření Vaší totožnosti může trvat i několik dní.

Registrace


KrajMoravskoslezský kraj
OkresBruntál
Stav dražbyPřipravovaná
Typ dražbyExekuční dražba nedobrovolná
Číslo dražby204 EX 8757/20-464
Začátek dražby05.12.2023 10:00
Konec dražby05.12.2023 11:00

Dražebník

Exekutorský Úřad Praha 8, Mgr. Pavel Preus
,

Kontaktní osoba

Mgr. Pavel Preus
telefon: +420 224 262 828-9,
eupraha8@eupraha8.cz


Nejnižší podání219.934 Kč
Výsledná cena (odhadní)329.900 Kč
Minimální výše příhozu1.000 Kč
Dražební jistota40.000 Kč
Bankovní účet dražebníka2113340553/2700
Variabilní symbol875720
Specifický symbolRČ nebo IČ
  1. Dražební jistotu uhraďte bankovním převodem, nebo vložením hotovosti na bankovní účet dražebníka.
  2. Lhůta k doplacení nejvyššího podání bude stanovena usnesením o příklepu.

Popis

Předmětem dražby je rodinný dům včetně příslušných pozemků, které společně tvoří jednotný funkční celek, v obci Světlá Hora, okres Bruntál, v Moravskoslezském kraji. Jedná se o zděný rodinný dům, který má 1 nadzemní podlaží, obytné podkroví a je nepodsklepen. Objekt má dřevěný krov a sedlovou střechu. Na domě byla zahájena rekonstrukce, v přízemí došlo k výměně části oken za plastová, došlo k opravě fasády verandy a přístavku. Součástí domu je garáž, která představuje přístavbu domu. Je ze smíšené konstrukce (dřevo a zdivo) a má dvoukřídlá vrata. K domu je přistavěna také vstupní veranda. Střešní krytina je ze šindele, přístavby mají plechovou střechu, okapy a svody jsou pozinkované. V podkroví jsou původní dřevěná okna, v 1. nadzemním podlaží jsou okna částečně plastová. Do podkroví vedou dřevěné schody z kuchyně. Objekt je nezateplený, vytápění je lokální na tuhá paliva, ohřev vody je pomocí elektrického bojleru. Napojení na inženýrské sítě, elektrická energie, voda z kopané studně s elektrickým čerpadlem, odpadní vody, septik. Objekt je ve špatném stavebně technickém stavu. Interiér domu je dispozičně řešen garáží, vstupní verandou (vstup do domu, keramická dlažba), chodbou (z chodby vstup do kuchyně a spíže), kuchyní a obývacím pokojem (plovoucí podlaha, schody do podkroví, kamna), spíží, pokojem propojeným s kuchyní (plovoucí podlaha) a koupelnou s vanou (keramická dlažba a obklady, el. bojler). V podkroví jsou 3 pokoje a půda. Užitná plocha rodinného domu byla znalcem odhadnuta ve výši 130,00 m2. Pozemky tvoří úzkou trojúhelníkovou zahradu, která přiléhá ke komunikaci. Zahrada je částečně oplocená (ocelové pletivo na ocelových sloupcích, dřevěný plot na ocelových sloupcích) a z větší části neudržovaná. Na jejím cípu se nachází konstrukce fóliovníku, u domu se nachází dřevěná kolna se zděnou udírnou a montovaný zahradní domek. Obec Světlá Hora se skládá z 5 částí, a to Dětřichovice, Podlesí, Stará Voda, Suchá Rudná a Světlá. V obci žije přibližně 1 400 obyvatel. Část obce Stará Voda se nachází cca 1,00 km na severozápad od Světlé. Spojení mezi obcemi zajišťuje autobusová doprava. Předmětné nemovité věci se nachází u hlavní komunikace procházející Starou Vodou a leží mezi komunikací a potokem Stará Voda. Okolí nemovitých věcí tvoří zástavba rodinných domů a chat. Autobusová zastávka je od předmětných nemovitých věcí vzdálena cca 70,00 m. Bližší informace jsou k dispozici ve znaleckém posudku.


Možnost učinit předražek

Možnost učinit předražek: Nejde-li o osoby uvedené v § 336h odst. 4 o.s.ř., může každý do 15 dnů ode dne zveřejnění usnesení o příklepu soudnímu exekutorovi písemně navrhnout, že vydraženou nemovitost chce nabýt alespoň za částku o čtvrtinu vyšší, než bylo nejvyšší podání (předražek). Předražek lze uplatnit pouze u příslušného exekutorského úřadu, který dražbu pořádá. Pro učinění předražku není potřeba registrace na portálu www.okdrazby.cz.


Termín prohlídky

Prohlídky nejsou organizovány.


Věcná břemena

Na nemovitých věcech vázne věcné břemeno, které prodejem v dražbě nezanikne, a to: - věcné břemeno užívání - doživotní, s oprávněním pro: Bortl Lubomír, bytem Stará Voda 94, Světlá Hora, 79331, a s povinností k pozemkům: parc. St. č. 45, parc. č. 11/1, parc. č. 12 a parc. č. 596, které bylo do katastru nemovitostí zapsáno na základě listiny: Smlouva darovací, o zřízení věcného břemene - bezúplatná NZ 118/2017, N 117/2017, ze dne 21. 06. 2017 (V-2242/2017-801). Jiná věcná břemena, výměnky a nájemní, pachtovní či předkupní práva, která prodejem v dražbě nezaniknou, soudnímu exekutorovi nebyla oznámena a ani mu nejsou jinak známá.


Rozhodnutí v průběhu dražbyAdresa místa předmětu

Stará Voda 94, Světlá Hora - Stará Voda, Česko

Přejete si dostávat e-mailem jednou týdně nové nabídky?

Přihlaste si náš newsletter.