Rodinný dům s pozemkem ve městě Vysoké Mýto, okres Ústí nad Orlicí

Do začátku dražby zbývá: 1 měsíc 8 dnů 16 hodin 26 minut 44 sekund

Informace o dražbě

Druh dražby Elektronická dražba
Číslo dražby 204 EX 13602/22-292
Nejnižší podání 1.010.600 Kč
Minimální příhoz 1.000 Kč

Přihlášení do dražby

Pro přihlášení do dražby se musíte přihlásit do svého uživatelského účtu a být ověřeným uživatelem.

Přihlášení


Pokud uživatelský účet ještě nemáte, tak se co nejdříve zaregistrujte, ověření Vaší totožnosti může trvat i několik dní.

Registrace


KrajPardubický kraj
OkresÚstí nad Orlicí
Stav dražbyPřipravovaná
Typ dražbyExekuční dražba nedobrovolná
Číslo dražby204 EX 13602/22-292
Začátek dražby11.07.2023 10:00
Konec dražby11.07.2023 11:00

Dražebník

Exekutorský Úřad Praha 8, Mgr. Pavel Preus
,

Kontaktní osoba

Mgr. Pavel Preus
telefon: +420 224 262 828-9,
eupraha8@eupraha8.cz


Nejnižší podání1.010.600 Kč
Výsledná cena (odhadní)1.515.900 Kč
Minimální výše příhozu1.000 Kč
Dražební jistota160.000 Kč
Bankovní účet dražebníka2113340553/2700
Variabilní symbol1360222
Specifický symbolRČ nebo IČ
  1. Dražební jistotu uhraďte bankovním převodem, nebo vložením hotovosti na bankovní účet dražebníka.
  2. Lhůta k doplacení nejvyššího podání bude stanovena usnesením o příklepu.

Popis

Předmětem dražby je rodinným dům s příslušným pozemkem, který se nachází ve městě Vysoké Mýto, okres Ústí nad Orlicí. Jedná se o řadový dům o 1 nadzemním podlaží s půdním podkrovím, nepodsklepen, s malým dvorkem. Vstup do objektu je vchodovými dveřmi nebo dřevěnými vraty z ulice Choceňská. Rodinný dům je zděný se sedlovou střechou. Vchodové dveře a vjezdová vrata jsou původní dřevěné, okna plastová. Dispozice domu jsou vstupní chodba, koupelna, obývací pokoj, kuchyně s jídelnou, koupelna se sprchovým koutem, WC, kotelnou s plynovým kotlem, pokoj, technická místnost (sloužící jako sklad) a garáž. Za garáží se dále nachází technická místnost . Dále je zde podkroví, které je přístupné po dřevěných schodech ze dvora, jedná se o půdu po celé zastavěné ploše domu. Dům je napojen na elektrickou energii, veřejný vodovod, kanalizaci a plyn. Vytápění objektu je ústřední s ocelovými radiátory a plynovým kotlem. Na dvoře se nachází studna. Dále se zde nachází zděný objekt bez střechy, výplní dveřních a okenních prostor. Část dvora je zastřešena (celý objekt do písmene „L“). Parkování je možné na dvoře nebo v garáži s ocelovými vraty, která je součástí objektu. Pozemek, na kterém je rodinný dům umístěn, je částečně zastavěný rodinným domem a část představuje malý dvorek. Na části dvorku je zámková dlažba, jeho větší část je pak zatravněná. Vysoké Mýto se nachází na řece Loučné a je šestým největším městem Pardubického kraje. Městem prochází železniční trať 018 z Chocně do Litomyšle a silnice I/35, spojující Liberec s Mohelnicí. Město se člení na 4 části, a to Vysoké Mýto-Město, které zahrnuje střed města, Choceňské Předměstí, Litomyšlské Předměstí a Pražské Předměstí. Předmětné nemovité věci se nacházejí na okraji zastavěné části obce, v části Choceňské Předměstí, v ulici Choceňská. Choceňské Předměstí se nachází na severovýchodě Vysokého Mýta. V obci se nachází veškerá občanská vybavenost a je zde možnost napojení na všechny inženýrské sítě.  Autobusová zastávka je vzdálena cca 260 m od předmětných nemovitých věcí. Bližší informace jsou k dispozici ve znaleckém posudku.


Možnost učinit předražek

Možnost učinit předražek: Nejde-li o osoby uvedené v § 336h odst. 4 o.s.ř., může každý do 15 dnů ode dne zveřejnění usnesení o příklepu soudnímu exekutorovi písemně navrhnout, že vydraženou nemovitost chce nabýt alespoň za částku o čtvrtinu vyšší, než bylo nejvyšší podání (předražek). Předražek lze uplatnit pouze u příslušného exekutorského úřadu, který dražbu pořádá. Pro učinění předražku není potřeba registrace na portálu www.okdrazby.cz.


Termín prohlídky

Prohlídky nejsou organizovány.


Věcná břemena

Na nemovité věci vázne věčné břemeno, které prodejem v dražbě nezanikne, a to věcné břemeno zřízení, provozu, údržby a oprav zařízení distribuční soustavy - pojistkové skříně dle odst. III. smlouvy, s oprávněním pro ČEZ Distribuce, a. s., IČ: 24729035, sídlem Teplická 874/8, Děčín - Děčín IV-Podmokly, 40502, a s povinností k pozemku parc. č. 2164, které bylo do katastru nemovitostí zapsáno na základě listiny: Smlouva o zřízení věcného břemene - úplatná ze dne 18. 07. 2011 (V-4528/2011-611). Jiná věcná břemena, výměnky a nájemní, pachtovní či předkupní práva, která prodejem v dražbě nezaniknou, soudnímu exekutorovi nebyla oznámena a ani mu nejsou jinak známá.


Rozhodnutí v průběhu dražbyAdresa místa předmětu

Choceňská 105, Vysoké Mýto - Choceňské Předměstí, Česko

Přejete si dostávat e-mailem jednou týdně nové nabídky?

Přihlaste si náš newsletter.