Aktuality a články

Aukce sběratelských předmětů 02.07.2018

Okdražby.cz si společně s prestižním, celosvětovým prodejcem děl a memorabílií Millionaire Gallery připravili historicky první veřejnou aukci jejich předmětů. K vydražení bude kolekce FC Realu Madrid, míč či dres mistrů světa z Německa 2014, podepsaný Sylvester Stallone s plakáty snímku Rocky, Kolekce Terminátor s podpisem A. Schwarzeneggera a v neposlední řadě světoznámý Miloš Forman (†86) podepsaný nad jeho unikátním snímkem společně s Jackem Nicholsonem Přelet nad Kukaččním hnízdem z roku 1975.

Millionaire Gallery má své pobočky v Miami, Key Westu, Londýně, Praze, Dubaiji a nově v Singapuru. Veškeré aukční díla jdou do aukce za dvě třetiny tržní hodnoty. Tyto sběratelská díla a předměty nabízejí v dlouhodobé perspektivě lepší zhodnocení než například vládní dluhopisy nebo zlato. Studie The Investment Performance of Art and Other Collectibles, publikovaná v roce 2013, zkoumala zhodnocení sběratelských předmětů v období let 1900 až 2012. Sběratelské předměty se v tomto období zhodnocovaly průměrným ročním tempem 6,4 až 6,9 % v nominálním vyjádření.  Produkty Millionaire Gallery kopírují vývoj indexu PFC40 Autograph Index, který sleduje hodnoty 40 světově nejvyhledávanějších autogramů od roku 2000. Memorabílie poskytují doživotní certifikát autentičnosti, který uznávají největší aukční síně na celém světě, mj. i Christie’s a Sotheby’s. Za 30 let existence neměla galerie jedinou reklamaci na pravost díla.

“Chceme lidem nabídnout jistou a příjemnou alternativu investování do memorabílií. V USA má tento segment vysokou popularitu i prestižní společenskou hodnotu. Jedná se o jedinečné předměty za dostupné ceny” říká Martin Wszolek, kurátor pražské pobočky Millionaire Gallery. 

Stejný názor zastává i provozovatel portálu www.okdrazby.cz Petr Sefzig “Chceme našim dražitelům nabízet co nejvíce movitostí či nemovitostí, zejména těch investičních. Tyto předměty jsou příkladem dobré investice za nižší než tržní cenu, ale i osobního potěšení či vhodné pro reprezentaci prostorů” dodává. 

Díla budou veřejně přístupná k nahlédnutí 18. Července 2018, v Cafe Electric v prostorách Paláce Kolowrat (Ovocný trh 6, Praha 1) od 15:00 do 20:00, které poskytla paní Dominika Kolowrat-Krakovská. Pro zúčasněné do aukce v den prohlídky je připraven welcome drink, výklad s prezentací děl a dodatečná sleva 10 % z dalších vystavených předmětů. Aukce se poté konají 20. Července 2018. 


Odkazy na jednotlivé aukce:

https://www.okdrazby.cz/drazba/37089-oficialni-dres-a-mic-fc-real-madrid-s-podpisy-vsech-hracu-2015

https://www.okdrazby.cz/drazba/37092-oficialni-dres-nemecke-fotbalove-reprezentace-viteze-ms-2014

https://www.okdrazby.cz/drazba/37090-fotbalovy-mic-tymu-nemecka-s-podpisy-2014

https://www.okdrazby.cz/drazba/37093-kompozice-k-slavnemu-filmu-s-podpisy-milose-formana-a-jacka-nicholsona

https://www.okdrazby.cz/drazba/37095-kolekce-terminator-s-podpisem-a-schwarzeneggera

https://www.okdrazby.cz/drazba/37097-unikatni-fotky-rocky-1976-s-podpisem-sylvestra-stalloneho


Přejete si dostávat e-mailem jednou týdně nové nabídky?

Přihlaste si náš newsletter.