Aktuality a články

Kladenská POLDI byla elektronicky vydražena! 18.01.2019

V pátek 18. ledna 2019 proběhla na portálu OKdražby.cz druhá elektronická insolvenční dražba areálu
kladenských hutí POLDI. Zájemce podal nabídku ve výši 140 000 000 korun a stal se vítězem dražby. Nyní má 15 dní
na uhrazení kupní ceny.

Odkaz na dražbu: https://www.okdrazby.cz/drazba/38936-insolvencni-drazba-poldi-s-r-o-a-poldi-trade-a-s 

„Elektronická dražba je plně transparentní a zájemce musel splnit řadu podmínek pro přihlášení. Jsme rádi, že se Poldi vydražila na OK dražbách. Vzhledem k výši jistoty i typu dražby jde o reálného zájemce. Ten má nyní 15 dní na složení zbylé části kupní ceny. Dle legislativy se po doplacení stane novým majitelem, a to k datu ukončení dnešní dražby,“ vysvětlil jednatel portálu OK dražby.cz Petr Sefzig.

Insolvenční správce a Exekutorský úřad Praha 3 nastavili přísnější pravidla, aby zabránili dalšímu zmaření dražby z důvodu nezaplacení vydražené částky. „Vyvolávací cena byla stanovena na 140 000 000 Kč, minimální výše příhozu pak milion korun. Účastníci museli složit dražební jistotu ve výši 90 mil. Kč. Vydražitelem se stala společnost OPIMO TRADE s.r.o.,“ upřesnil ředitel exekutorského úřadu Praha 3 Zbyněk Průša.

„Původně nastavený způsob prodeje, prosazený věřiteli, umožňoval maření dražby. Údajní zájemci činili nereálné cenové nabídky, neplatili cenu dosaženou vydražením, a první dražby tak byly zmařeny. Z pozice insolvenčního správce jsme proto prosadili přísnější formu prodeje. Jde o exekutorskou dražbu. Ta předchází maření dražby. Je nastavena tak, aby ti, kdo draží, činili jen vážně míněné nabídky. Jinak je čekají velmi tvrdé sankce. Transparentní proces prodeje, kterého se mohl zúčastnit každý, kdo složil dražební jistotu, jsme nastavili tak, aby vygeneroval reálnou tržní cenu. A právě to se dnes stalo. Poldovka konečně našla svou cenu na trhu a vydražila se. Považuji to za úspěch,“ zhodnotil prodej areálu insolvenční správce Michal Žižlavský.  

OK dražby nově zvýšily hardwarové zabezpečení portálu

Před zahájením dražby zároveň došlo k navýšení bezpečnosti aplikace o bezpečnostní řešení, které chrání portál před případným útokem. „Nejčastější formou jsou tzv. DDoS útoky, které již byly při minulých dražbách detekovány. Konkrétně došlo k implementaci nového robustního firewallového řešení, které zvyšuje bezpečnost odražení takového útoku v rámci až 100.000 násobku standardní odolnosti serveru,“ upřesnil bezpečnostní expert Jakub Škácha.

Video z areálu: 

https://youtu.be/JspsEfnuYmk 


Přejete si dostávat e-mailem jednou týdně nové nabídky?

Přihlaste si náš newsletter.