Aktuality a články

Charitativní aukce na podporu organizací pečujících o duševní zdraví dětí a dospívajících 11.10.2022

Dne 12.10. proběhnou na portálu OK dražby.cz celkem 4 charitativní aukce dresů z hokejového utkání konaného 9.10.2022 v pražském Edenu.

Jeho cílem bylo vybrat peníze na podporu organizací pečujících o duševní zdraví dětí a dospívajících.

Dres Vladimíra Šmicera, Přemka Forejta, či Jiřího Hrdiny bude možno získat v aukci od 16:00.

Počet dětí a dospívajících s psychickými potížemi vzrostl za poslední rok až pětinásobně podle dat zdravotnických institucí. České zdravotnictví přitom dlouhodobě trpí nedostatkem dětských psychologů a psychiatrů, v některých regionech čekají děti na vyšetření 4–6 měsíců. 

Pod velký nápor se dostaly sociální služby, krizová centra a poradny, které pracují s dětmi a rodinami, jimž se nedostává zdravotnická péče. A právě na tyto organizace se zaměřuje sbírka, která vyvrcholí Zápasem o duši.

Dosud se na Donio.cz vybralo 286 264 Kč a OK Dražby mají nyní tu čest zapojit se do projektu a částku navýšit. Výtěžek aukce a sbírky, včetně sumy ze vstupného na Zápas o duši a včetně sumy vybrané z darů uskutečněných v průběhu online streamu tohoto utkání, bude rovným dílem rozdělen mezi těchto pět organizací:

Dům tří přání (organizace sdružující pět služeb pro pomoc dětem a rodinám, www.dumtriprani.cz),

Dětské krizové centrum (organizace poskytující krizovou pomoc i linku důvěry ohroženým dětem, www.ditekrize.cz),

Národní ústav duševního zdraví (klinické pracoviště poskytující ambulantní i lůžkovou psychiatrickou péči, www.nudz.cz),

Linka bezpečí (největší služba tohoto typu v ČR zaměřující se na děti a dospívající v krizové situaci, www.linkabezpeci.cz)

Nevypusť duši (organizace zaměřující se na prevenci a osvětu na téma duševního zdraví dětí a dospívajících, www.nevypustdusi.cz).

Více informací k projektu naleznete na tomto odkazu:

https://www.donio.cz/zapas-o-dusiPřejete si dostávat e-mailem jednou týdně nové nabídky?

Přihlaste si náš newsletter.